Návštěvy v SDBU

Onemocnění COVID-19 přímo v Úpici
22. 7. 2020
Pro návštěvy uzavřeno
20. 8. 2020
Onemocnění COVID-19 přímo v Úpici
22. 7. 2020
Pro návštěvy uzavřeno
20. 8. 2020

Vážené dámy, vážení pánové, tímto Vám oznamujeme, že návštěvy klientů našeho domova bude možné, v následujícím týdnu, tj. v období od 3. 8. 2020 do 9. 8. 2020 realizovat následovně: návštěvní termíny zůstávají stejné – podělí až pátek vždy od 14:00 do 16:30 hod. s tím, že každá návštěva by měla trvat do 30 minut. Na uvedené časy není třeba se objednávat, ovšem délku návštěvy, prosíme, respektujte. Tímto opatřením se snažíme rozmělnit počty osob, které se najednou na návštěvách sejdou.

Ostatní omezení přetrvávají:

  • za jedním klientem maximálně dvě osoby v jednom dni,
  • vzdálenost nejméně 1,5 metru od klienta,
  • ve vnitřních prostorách po celou dobu návštěvy nasazená rouška (zakrytí nosu a úst),
  • při vstupu do budovy měření teploty a podepisování bezinfekčnosti

Upozornění: při nepříznivém počasí (kdy nebude možné návštěvy realizovat na terase), bude coby návštěvní místnost sloužit opět jídelna (vchod z boku). Nedělní termín, tj. 9. 8. 020 bude pro návštěvy možné využít pouze po předchozím telefonické dohodě na telefonu 777 735 601 (9:00 – 14:00 hod.) s tím, že kapacita bude omezena a přednost dostanou rodinní příslušníci dojíždějící z větších vzdáleností.

Zpřísňující opatření zavádíme z důvodů  zvyšujícího se rizika přenosu onemocnění „COVID“ a to i zejména zavlečení tohoto onemocnění ze zahraničí. V tomto smyslu důrazně apelujeme na všechny ty, kteří trávili v letošním roce dovolenou v cizině, aby návštěvu našeho zařízení odložili na dobu po tzv. inkubační době (nejméně deset dnů po návratu). Nekontrolovatelné přenášení onemocnění „COVID“ neskončilo, jen se této skutečnosti nechává větší volný průběh. Ovšem pro drtivou většinu obyvatel domova „Beránek“ může mít <b>zavlečení této choroby fatální následky.

Snažíme se chovat zodpovědně a stejnou reakci očekáváme i od Vás. Pokud budeme mít pocit, že návštěvní podmínky berete na lehkou váhu, budeme nuceni tato opatření ještě více zpřísnit. Můžete nám to mít za zlé, ovšem chráníme životy více než sedmdesáti obyvatelům domova.

Jan Štefka, ředitel domova