Tři králové a úklid vánočního stromečku

Silvestr
10. 1. 2022
Lednové ledové psí dny
Lednové ledové psí dny
24. 1. 2022
zobrazit vše

Tři králové a úklid vánočního stromečku

Opravdové zakončení křesťanských Vánoc připadá na den 6. ledna. 

Vše vychází z tradice, která vypráví, že dvanáctý den po narození Ježíška přišli k jeho jesličkám tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar a přinesli mu cenné dary.

Na památku této události se v ulicích rojí děti převlečené za tři krále, zvoní u dveří a zpívají nám koledy. Za odměnu můžeme přispět finančními prostředky do kasičky tříkrálové charitativní sbírky, kterou nosí na krku a je samotné odměnit třeba drobnou sladkostí. Jestli k nám přijdou tři králové, tak na důkaz návštěvy zanechají nad vchodovými dveřmi značku K+M+B a příslušný rok. Bohužel letos tři králové náš dům navštívit nemohli, snad to příští rok již vyjde

Ve většině domovů a domácností, a stejně i u nás v Senior domu Beránek, je šestý leden spojen i s odstrojováním vánočního stromečku. Všichni to ale známe. Jakmile se jedná o poklízení, tak nikdy není účast velká, přesto ale byla nálada dobrá. Úklid vánočních ozdob i smrčku samotného se podařil. 

Vánoce 2022 jsou minulostí, a když někde uvidíme značky K+M+B, tak nám budou celý rok připomínat tříkrálový svátek a konec Vánoc, ale i to že při odchodu z domu nemáme zapomenout:

KLÍČE + MOBIL + BRÝLE.