Tři králové a úklid vánočního stromečku

Silvestr
10. 1. 2022
Lednové ledové psí dny
Lednové ledové psí dny
24. 1. 2022
Silvestr
10. 1. 2022
Lednové ledové psí dny
Lednové ledové psí dny
24. 1. 2022
zobrazit vše

Tři králové a úklid vánočního stromečku

Opravdové zakončení křesťanských Vánoc připadá na den 6. ledna. 

Vše vychází z tradice, která vypráví, že dvanáctý den po narození Ježíška přišli k jeho jesličkám tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar a přinesli mu cenné dary.

Na památku této události se v ulicích rojí děti převlečené za tři krále, zvoní u dveří a zpívají nám koledy. Za odměnu můžeme přispět finančními prostředky do kasičky tříkrálové charitativní sbírky, kterou nosí na krku a je samotné odměnit třeba drobnou sladkostí. Jestli k nám přijdou tři králové, tak na důkaz návštěvy zanechají nad vchodovými dveřmi značku K+M+B a příslušný rok. Bohužel letos tři králové náš dům navštívit nemohli, snad to příští rok již vyjde

Ve většině domovů a domácností, a stejně i u nás v Senior domu Beránek, je šestý leden spojen i s odstrojováním vánočního stromečku. Všichni to ale známe. Jakmile se jedná o poklízení, tak nikdy není účast velká, přesto ale byla nálada dobrá. Úklid vánočních ozdob i smrčku samotného se podařil. 

Vánoce 2022 jsou minulostí, a když někde uvidíme značky K+M+B, tak nám budou celý rok připomínat tříkrálový svátek a konec Vánoc, ale i to že při odchodu z domu nemáme zapomenout:

KLÍČE + MOBIL + BRÝLE.