Mezinárodní den žen

Budova Senior domu Beránek
Budova Senior domu Beránek
14. 3. 2022
Nová počítačová sestava
16. 3. 2022
Budova Senior domu Beránek
Budova Senior domu Beránek
14. 3. 2022
Nová počítačová sestava
16. 3. 2022

Mezinárodní den žen je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen, která se proběhla 8. 3. v roce 1908. Stávkovalo se zejména za volební právo žen.

Snaha žen vyvrcholila přijetím devatenáctého dodatku Ústavy Spojených států amerických, který zakazuje, aby bylo jakémukoli občanovi Spojených států odepřeno volební právo na základě pohlaví. Byl ratifikován 18. srpna 1920. I v českých zemích bylo v únoru téhož roku v ústavě zakotveno, že ženy jsou postaveny na úroveň mužům a náleží jim volební právo.

Klienti Senior domu Beránek si tyto skutečnosti společně s paní ergoterapeutkou připomněli, ale jejich hlavním cílem bylo strávit v tomto svátečním dni společně hezké chvíle. 

Pondělí věnovali naši senioři a seniorky pečení. Jak vidíte, prim hrálo sladké, ale došlo i na přípravu něčeho slaného.

V úterý 8. 3. nastal den oslavy. Klienti se shromáždili ve společenské místnosti, s potěšením si dali pohoštění a kávu. Chutnalo jim o to více, že si pohoštění sami připravili.

Všechny dámy v Senior domu Beránek potěšil pan ředitel, který všechny navštívil a osobně jim k mezinárodnímu dni žen popřál vše nejlepší.